Trogir

Apartmani Seget Vranjica Apartmani Seget Vranjica Apartmani Seget Vranjica

Město Trogir je umístěno na břehu Kaštelanského zálivu na malém ostrově mezi pevninou na severu a poloostrovem Čiovo na jihu, s pevninou je spojen kamenným mostem.

Toto město staré dalmatské kultury je známo z předhistorických dob. Říkají mu malý Dubrovník, protože ho připomíná vzhledem, hradbami a architekturou. Bohatství kulturně-historických památek, vrcholných děl, malých uliček a uměleckých sbírek nadchne každého návštěvníka.

Trogirská katedrálaTrogir založili řečtí kolonisté z ostrova Vis v 3. st. př. Kr. Po Řecích mu vládli staří Římané a nakonec i Chorvaté, samostatně a v rámci rakousko-uherské říše. Každý z těchto národů zanechal své stopy v kultuře, architektuře a umění města.

Trogir je považován za nejzachovalejší románsko-gotické město ve Střední Evropě. Hrad a věž obklopené hradbami utváří jádro Trogiru. Nejvýznamnější kulturní památkou je trogirská katedrála, jejíž portál západní brány vyrobil mistr Radovan. Od roku 1997 je Trogir zapsán do seznamu chráněných kulturních památek UNESCO.

Trogir - ChorvatskoTrogir je skutečně městem-muzeem; navštívení tohoto města, ponoření se do jeho minulosti Vám poskytne skvělé zážitky. Nechte se vést jeho úzkými uličkami, kde Vás na každém rohu překvapí kamenná průčelí starých portálů, hlavy rozmanitých lidských a zvířecích motivů. Prohlídka sakrálních objektů Vám odkryje dobře známé a nové stránky dějin. Trogir je jedním z měst, která stojí za to si prohlédnout s odborným doprovodem turistického průvodce.

To vše je dostatečný důvod k navštívení Trogiru v čase dovolené ve Ville Nena v Seget Vranjici, která leží v jeho bezprostřední blízkosti.


Hrvatski English Italiano Deutsch Français Česky Magyar Polski

Přidej komentář

Klepněte na tlačítko Další, pokud chcete přidat hodnocení našich apartmánů.

Apartmány Nena

A-2 Apartmán Comfort

Apartmán Comfort

Skládá se ze dvou ložnic, kuchyně s jídelnou, koupelny se sprchovým koutem a záchodem a z terasy 10 m 2, na kterou je východ z jídelny a z balkónu 9 m2, kam se dostanete z ložnic s výhledem na moře.

A-1 Apartmán Bungalo

Apartmán Bungalo

Skládá se ze dvou ložnic, kuchyně s jídelnou, koupelny se sprchovým koutem a záchodem. Apartmán se nachází v oddělené části u Villy, která je umístěna v přízemí a má terasu 30 m2 a zahradu s květinovými záhonky kolem 30 m2, kterou mohou využívat jen hosté tohoto apartmánu.

A-3 Apartmán Sweet

Apartmán Sweet

Skládá se ze dvou ložnic, kuchyně s jídelnou, koupelny se sprchovým koutem a záchodem a z terasy 8 m2 s výhledem na moře. Ložnice jsou odděleny a uprostřed mezi nimi se nachází jídelna s kuchyní, odkud je vchod do koupelny.

A-4 Apartmán Family

Apartmán Family

Skládá se ze dvou oddělených pokojů, malé kuchyně s jídelnou, koupelny se sprchovým koutem a záchodem a z terasy 12 m2 s výhledem na moře. Kuchyně je vybavena dřezem, sporákem s troubou, nádobím, ledničkou s menším mrazákem.

A-5 Apartmán Panoramic

Apartmán Panoramic

Skládá se ze dvou ložnic, kuchyně s jídelnou, z koupelny se sprchovým koutem a záchodem a z balkónu (7 m2), který nabízí panoramatický výhled na moře. V kuchyni se nachází dřez, sporák s troubou, lednička s menším mrazákem a kávovar.

A-6 Apart. Family-studio

Ap.6.Family studio-terrace

Skládá se z jedné ložnice, koupelny se sprchovým koutem a záchodem, kuchyňského kouta a balkónu 6 m2. Kuchyňský kout má dřez, dvě plotny na vaření bez trouby a menší ledničku. Z balkónu na boční straně apartmánu je výhled na moře.

Instalirajte Flash Player da bi ste vidjeli player.

Get the Flash Player to see this player.


Get the Flash Player to see this player.